Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna
dr

Nicolas Masłowski

Zaloguj się, aby zobaczyć więcej.

Podstawowe informacje o użytkowniku

Terminy konsultacji dla studentów

Dyżury pracowników naukowych są dostępne na stronie: https://wnpism.uw.edu.pl/dla-studentow-i-doktorantow/dyzury-pracownikow-naukowych/

Zainteresowania

Studiował w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu (IEP), w 2009 r. obronił doktorat na Uniwersytecie Paris X – La Défense Nanterre. W swoich pracach zajmuje się Europą Środkową, okresem komunizmu i post-komunizmu, stosunkami międzynarodowymi, socjologią historyczną oraz pamięcią zbiorową.
Pracował na EHESS (Paryż) przy grupie badawczej CADIS nad projektem pod dyrekcja Michel Wieviorka (2001-2003), był stypendystą i badaczem CEFRES (francuskie centrum nauk społecznych w Pradze), Adiunkt na Uniwersytecie Karola w Pradze na Wydziale socjologii historycznej oraz na stosunkach międzynarodowych i dyplomacji na Uniwersytecie ekonomicznym (Praga). W latach 2016-2022 był dyrektorem Ośrodka Kultury Francuskiej i Studiów frankofońskich na UW, jest to ośrodek nauk społecznych francusko-polskie założony w Warszawie przez francuskiego filozofa Michela Foucault-a w r. 1958. Jest pracownikiem WNPiSM od 1.9.2022.
Języki: francuski, polski, czeski, angielski, niemiecki

Koordynowane przedmioty

Prowadzone przedmioty

Imiona
Nicolas
Nazwisko
Masłowski
Stopnie i tytuły
dr
Przejdź do planu
ul. Banacha 2
02-097 Warszawa
tel: +48 22 55 44 214 https://www.mimuw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-2b06adb1e (2024-03-27)