Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Nie jesteś zalogowany | zaloguj się
katalog przedmiotów - pomoc

SDNSP - Rozwój naukowy – zajęcia indywidualne z promotorem (warsztat naukowca)

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 1700-SZD-RNZI Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: SDNSP - Rozwój naukowy – zajęcia indywidualne z promotorem (warsztat naukowca)
Jednostka: Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak)
Język prowadzenia: (brak danych)
Rodzaj przedmiotu:

obowiązkowe

Pełny opis:

Zajęcia indywidualne z promotorem. Zajęcia polegają na praktycznym doskonaleniu zagadnień poruszonych na wykładzie „Warsztat naukowca”. W szczególności, między innymi, w wyniku tych zajęć mogą być prowadzone działania przewidziane w Indywidualnym Planie Badawczym. Dodatkowo, w dyscyplinach Astronomia, Informatyka i Matematyka oczekuje się, że na III roku doktorant, pod opieką promotora, złoży wniosek o grant.

Efekty uczenia się:

doktorant zna właściwy dla swojej dyscypliny dorobek na poziomie pozwalającym na twórcze jej rozwijanie, istotne uwarunkowania działalności naukowej w swojej dyscyplinie, metodologię badań w swojej dyscyplinie, zna zasady i dokonuje upowszechniania wyników w swojej dyscyplinie oraz w otoczeniu społecznym i gospodarczym, stosuje strategie definiowania celu i przedmiotu badań naukowych z uwzględnieniem zobowiązań społecznych badaczy i twórców, umie dokonywać krytycznego przeglądu stanu wiedzy w swojej dyscyplinie i swojego w nią wkładu, planuje i realizuje, także w środowisku międzynarodowym, przedsięwzięcia badawcze z zachowaniem integralności etycznej, jest gotów do podejmowania zadań naukowca w społeczeństwie.

Zajęcia w cyklu "Semestr zimowy 2020/21" (zakończony)

Okres: 2020-10-01 - 2021-01-31
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Warsztaty, 15 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Jerzy Tiuryn
Prowadzący grup: Anna Ajduk, Adam Babiński, Konrad Banaszek, Małgorzata Bieńkowska-Wasiluk, Magdalena Biesaga, Renata Bilewicz, Piotr Biliński, Maciej Borodzik, Marcin Chałupnik, Maria Ciemerych-Litwinienko, Gustavo Coelho Abade, Marek Cygan, Michał Cyrański, Andrzej Czerwiński, Krzysztof Diks, Wojciech Dominik, Mikołaj Donten, Andrzej Dragan, Jakub Drożak, Zofia Dubicka, Piotr Durka, Ewa Durska, Piotr Dziekan, Stefan Dziembowski, Jan Dzierżek, Marcin Dziubiński, Wojciech Dzwolak, Galina Filipuk, Piotr Fita, Wojciech Gadomski, Anna Gambin, Piotr Garbacz, Józef Ginter, Michał Ginter, Paweł Goldstein, Tomasz Gortat, Karol Grela, Wojciech Grochala, Tomasz Jagielski, Paweł Jakubczyk, Andrzej Janusz, Joanna Juhaniewicz-Dębińska, Maciej Kamiński, Wojciech Kamiński, Anna Karnkowska, Michał Karpiński, Tomasz Kazimierczuk, Marta Koblowska, Maria Konarska, Robert Koncki, Agnieszka Korgul, Piotr Kossacki, Rafał Kotyński, Paweł Kowalczyk, Łukasz Kowalik, Joanna Kowalska, Katarzyna Krajewska, Agata Królikowska, Joanna Kufel, Jan Kurpeta, Jerzy Lewandowski, Adam Lewera, Maciej Lisicki, Grzegorz Litwinienko, Maciej Łoziński, Paweł Majewski, Jan Matuszkiewicz, Dorota Matyszewska, Henryk Michalewski, Agata Michalska-Maksymiuk, Krzysztof Miernik, Rafał Milanowski, Maciej Molas, Piotr Mucha, Filip Murlak, Hung Son Nguyen, Hanna Pawłowska, Barbara Piętka, Marcin Pilipczuk, Michał Pilipczuk, Dariusz Plewczyński, Wojciech Politarczyk, Karolina Pułka-Ziach, Urszula Radwańska, Czesław Radzewicz, Zbigniew Rogulski, Dorota Rosińska, Iwona Rutkowska, Kazuki Sakurai, Mariusz Semczuk, Sławomir Sęk, Piotr Skowron, Radosław Stachowiak, Alexander Streltsov, Kamil Strzelak, Joanna Sułkowska, Piotr Szymczak, Dominik Ślęzak, Michał Tomza, Łukasz Tymecki, Katarzyna Tymińska, Piotr Wasylczyk, Agnieszka Więckowska, Marta Wiśniewska, Krzysztof Woźniak, Piotr Wróbel, Anna Wysocka, Bożena Zakryś, Mikołaj Zapalski, Anna Zatorska-Goldstein, Elwira Żmudzka
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie
Warsztaty - Zaliczenie

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2020/21" (w trakcie)

Okres: 2021-02-22 - 2021-06-13
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Warsztaty, 15 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Michał Cyrański
Prowadzący grup: Tomasz Antosiewicz, Marcin Badziak, Konrad Banaszek, Michał Barbasiewicz, Dariusz Bartosik, Tomasz Bauer, Johannes Binder, Katarzyna Bocian, Maciej Borodzik, Beata Brzozowska-Wardecka, Edyta Brzóska-Wójtowicz, Michał Chmielewski, Marek Cygan, Edward Darżynkiewicz, Javier De Lucas Araujo, Norbert Dojer, Łukasz Drewniak, Ewa Durska, Magdalena Dziembowska, Jerzy Dzik, Tomasz Gierczak, Karol Grela, Wojciech Grochala, Sławomir Ilnicki, Roksana Iwanicka-Nowicka, Ewa Jabłońska, Tomasz Jagielski, Marzena Jankowska-Anyszka, Andrzej Janusz, Bogdan Jaroszewicz, Katarzyna Jarzembska, Piotr Jaworski, Jacek Jemielity, Jacek Jezierski, Rafał Jurczakowski, Jędrzej Kaniewski, Marcin Karbarz, Joanna Kargul, Andrzej Konon, Grażyna Korczak-Kowalska, Rafał Kotyński, Łucja Kowalewska, Łukasz Kowalik, Joanna Kowalska, Ewa Krogulec, Łukasz Kubat, Joanna Kufel, Paweł Kulesza, Piotr Kwiatkowski, Zygmunt Lalak, Adrian Langer, Sławomir Lasota, Piotr Leszczyński, Wiktor Lewandowski, Dominik Łukasiak, Paweł Łukaszewski, Artur Magnuszewski, Jacek Majewski, Szymon Malinowski, Witold Marciszewski, Krzysztof Markowicz, Tomasz Matulewicz, Chiara Mazzocchi, Elżbieta Megiel, Agata Michalska-Maksymiuk, Mikołaj Misiak, Agnieszka Mostowska, Robert Mysłajek, Hung Son Nguyen, Wojciech Niemiro, Paweł Niewiadomski, Jan Okniński, Adam Osękowski, Michał Parniak-Niedojadło, Paweł Pietrukowicz, Katarzyna Pietruska-Pałuba, Barbara Piętka, Michał Pilipczuk, Kumar Pranaw, Marek Pruszyński, Czesław Radzewicz, Janusz Rosiek, Iwona Rutkowska, Paweł Rydelek, Łukasz Samluk, Sławomir Sęk, Magdalena Skompska, Izabela Skwira-Chalot, Mirosław Słowakiewicz, Krzysztof Spalik, Iwona Stachlewska, Magdalena Stobińska, Zbigniew Stojek, Paweł Strzelecki, Piotr Suffczyński, Joanna Sułkowska, Aneta Suwińska, Krzysztof Szamałek, Jacek Szczytko, Robert Szoszkiewicz, Mirosław Ślusarczyk, Michał Tomza, Marek Trippenbach, Joanna Trylska, Marcin Warmiński, Wojciech Wasilewski, Piotr Wasylczyk, Andrzej Weber, Barbara Woronko, Andrzej Wysmołek, Anna Wysocka, Bożena Zakryś, Mikołaj Zapalski, Aleksander Żarnecki
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie
Warsztaty - Zaliczenie
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.