Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Innowacyjne aplikacje komputerowe

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 2500-KOG-PL-F-4
Kod Erasmus / ISCED: 14.4 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (0313) Psychologia Kod ISCED - Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia (International Standard Classification of Education) została opracowana przez UNESCO.
Nazwa przedmiotu: Innowacyjne aplikacje komputerowe
Jednostka: Wydział Psychologii
Grupy: Kognitywistyka 2
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Skrócony opis:

Przedmiot stanowi platformę, na której studenci prezentują idee potencjalnie mogące stać się zalążkiem przyszłego przedsięwzięcia biznesowego. Prezentacje będą uzupełnione przez wykłady dotyczące uwarunkowań prawnych i gospodarczych związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa informatycznego.

Pełny opis:

Seminarium będzie gromadziło (i integrowało) studentów kognitywistyki oraz studentów informatyki (pod tym linkiem znajduje się "bliźniaczy" przedmiot informatyczny: https://usosweb.uw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/przedmioty/pokazPrzedmiot&prz_kod=1000-217bIII).

Zajęcia będą się składały z trzech faz. Pierwsza faza będzie miała charakter organizacyjny. W drugiej fazie prezentowane byłyby potencjalne idee projektów informatycznych, zaś w trzeciej odbywałyby się prelekcje, które dotyczyłyby praktycznych zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej związanej z informatyką. Faza pierwsza trwałaby 2-3 tygodnie, druga do końca grudnia, zaś trzecia miałaby miejsce w styczniu.

W ramach drugiej fazy projekty prezentowane byłyby przez zespoły złożone ze studentów kognitywistyki (1-3 osobowe) oraz zespoły składające się ze studentów informatyki (3-osobowe). Prezentacje informatyków byłyby przeplatane z podobnej długości prezentacjami studentów kognitywistyki. W ramach przedmiotu zostawiony byłby odpowiedni czas na dyskusję nad projektami. Stworzyłoby to platformę wymiany idei między środowiskami zaangażowanymi w uczestnictwo w przedmiocie.

W trzeciej części, do początku sesji, studenci mieliby za zadanie sformułować interdyscyplinarne projekty będące potencjalną podstawą przyszłego start-upu, które docelowo powinny być prowadzone przez mieszane zespoły złożone z informatyków i studentów kognitywistyki. Opisy o długości 5-10 stron byłyby składane w styczniu przed komisją oceniającą składającą się z przedstawicieli informatyki i innych kierunków, współpracujących przy prowadzeniu tego przedmiotu. Do końca sesji zimowej wyłoniona zostanie mała liczba projektów, które będą pilotowane przez pracowników naszego wydziału w ramach ścieżki Start-upy. Dodatkowo w trzeciej fazie przedmiotu Idee i informatyka, w styczniu, zajęcia poświęcone byłyby prelekcjom dotyczącym przedsiębiorczości oraz sytuacji prawnej informatyków.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
ul. Banacha 2
02-097 Warszawa
tel: +48 22 55 44 214 https://www.mimuw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-2b06adb1e (2024-03-27)