Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Tendencje we współczesnej sztuce

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 3302-2TWS2-L
Kod Erasmus / ISCED: 09.0 Kod klasyfikacyjny przedmiotu składa się z trzech do pięciu cyfr, przy czym trzy pierwsze oznaczają klasyfikację dziedziny wg. Listy kodów dziedzin obowiązującej w programie Socrates/Erasmus, czwarta (dotąd na ogół 0) – ewentualne uszczegółowienie informacji o dyscyplinie, piąta – stopień zaawansowania przedmiotu ustalony na podstawie roku studiów, dla którego przedmiot jest przeznaczony. / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Tendencje we współczesnej sztuce
Jednostka: Instytut Germanistyki
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: niemiecki
Rodzaj przedmiotu:

języki obce

Założenia (opisowo):

Celem zajęć jest zorientowanie studentów w problematyce kulturalnej krajów niemieckiego obszaru językowego oraz wyrobienie w nich umiejętności interpretacji zjawisk kulturowych. Należy tu szczególnie uwzględnić istotne momenty w rozwoju nurtów kulturowych, doktryny estetyczne, zwłaszcza w czasach nowszych oraz zachodzące zmiany w tym zakresie.

Tryb prowadzenia:

w sali

Skrócony opis:

Zajęcia poświęcone są szeroko pojętej kulturze i literaturze niemieckiego obszaru językowego, stosunkom polsko-niemieckim, związkom literatury z innymi sztukami oraz transferowi kulturowemu.

Pełny opis:

Celem zajęć jest zorientowanie studentów w problematyce kulturalnej krajów niemieckiego obszaru językowego oraz wyrobienie w nich umiejętności interpretacji zjawisk kulturowych. Należy tu szczególnie uwzględnić istotne momenty w rozwoju nurtów kulturowych, doktryny estetyczne, zwłaszcza w czasach nowszych oraz zachodzące zmiany w tym zakresie.

Literatura:

Zostanie podana na zajęciach.

Efekty uczenia się:

Student ma wiedzę na temat nowszych zjawisk naukowych i kulturalnych w Polsce i krajach niemieckojęzycznych, a zwłaszcza ma pogłębioną wiedzę o powiązaniach nowych badań i trendów w literaturoznawstwie z innymi dyskursami humanistycznymi (intertekstualnością, psychoanalizą, gender studies, postkolonializmem, teoriami kulturoznawczymi) oraz ma pogłębioną wiedzę o instytucjach życia literackiego i teatralnego w Polsce i krajach niemieckojęzycznych; ma rozszerzoną wiedzę o człowieku jako twórcy kultury, pogłębioną w odniesieniu do obszarów jego aktywności artystycznej i społecznej oraz poglądów na temat instytucji kulturowych, procesów ich zmian oraz prawidłowości rządzących tymi zmianami.

Systematycznie uczestniczy w życiu kulturalnym, żywo interesuje się aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi, społecznymi, gospodarczymi i politycznymi.

Odniesienie do obszarowych efektów kształcenia:

H2A_W05; H2A_W09; H2A_W10;; S2A_W05; S2A_W08; S2A_W09; H2A_K06;

Metody i kryteria oceniania:

Ocenie podlega bieżące przygotowanie do zajęć oraz aktywność, kontrola obecności.

Praktyki zawodowe:

Nie dotyczy

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
ul. Banacha 2
02-097 Warszawa
tel: +48 22 55 44 214 https://www.mimuw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-2b06adb1e (2024-03-27)