Uniwersytet Warszawski - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Praktyczna nauka języka hiszpańskiego III [3305-PNJH3-21] Semestr zimowy 2020/21
Ćwiczenia, grupa nr 4

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Praktyczna nauka języka hiszpańskiego III [3305-PNJH3-21]
Zajęcia: Semestr zimowy 2020/21 [2020Z] (zakończony)
Ćwiczenia [CW], grupa nr 4 [pozostałe grupy]
Terminy i miejsca: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy poniedziałek, 13:15 - 14:45
(sala nieznana)
każda środa, 16:45 - 18:15
(sala nieznana)
każdy czwartek, 8:00 - 9:30
(sala nieznana)
każdy piątek, 9:45 - 11:15
(sala nieznana)
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 16
Limit miejsc: 15
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Aitor Arruza Zuazo, Katarzyna Górna, Dominika Jarzombkowska
Zakres tematów:

- Stosunki międzyludzkie i nowe technologie. Czy z Internetem jesteśmy bardziej towarzyscy czy bardziej samotni?

- Osobowość indywidualna i zbiorowa. Narodowe stereotypy. Jesteśmy zależni od genów czy od warunków zewnętrznych? Nikt nie jest bez wad, więc nie należy ludzi krytykować.

- Film i literatura a obraz rzeczywistości. Sztuka jako świat alternatywny.

- Cała przyroda stanowi jedność. Czy przestępstwa ekologiczne są wystarczająco surowo karane? Zmiany klimatu, Zielony Ład dla Europy, przyszłość Ziemi, katastrofy naturalne.

- Jesteś tym, co jesz? Jedzenie stało się kwestią ideologii i mody. Czy gotowanie to sztuka, zabawa, biznes, tożsamość? Żywienie, produkty spożywcze, potrawy z krajów hiszpańskojęzycznych.

- Jak przekonać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, że jesteś idealnym kandydatem na wolne stanowisko? Zawody, umowy, bezrobocie, prawa i obowiązki pracowników. Czy praca może stać się głównym celem życia? Powołanie, prestiżowe zawody, uzależnienie od pracy, chciwość.

- Jak wyeliminować przemoc wobec kobiet? Zabójstwa kobiet, Ani Jedna Mniej, Me Too, społeczeństwo patriarchalne i męski szowinizm.

- Demokracja zależy od opinii publicznej, a ta z kolei od opinii dziennikarzy. Kto więc rządzi w kraju? Społeczeństwo, polityka, środki masowego przekazu, edukacja.

- Moda to wielki biznes, który pozwala jednym szybko się wzbogacić, a drugim wydać fortunę. Z jednej strony tworzy miejsca pracy, a z drugiej kompleks niższości.

Metody dydaktyczne:

Zajęcia posiadają profil praktyczny. Ich celem jest przygotowanie studentów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach merytorycznych prowadzonych w języku hiszpańskim oraz do udziału w życiu społecznym, zawodowym i kulturowym w środowiskach, w których używany jest język hiszpański. Bazują one na metodzie komunikacyjnej. Interakcja stanowi aspekt dominujący struktury zajęć. Dyskusje w grupach oraz wymiana myśli pomiędzy uczestnikami zajęć i prowadzącym służyć mają nie tylko systematyzacji użycia wprowadzanych struktur gramatycznych i leksykalnych, lecz w równym stopniu mają one kształtować postawę uważnego odbioru.

Stosowane na zajęciach materiały tekstowe i nagrania są podstawą do rozwijania wszystkich sprawności językowych, ze szczególną dbałością o bogactwo i poprawność gramatyczną, które pozwolą studentom na dobre rozumienie treści przekazywanych na zajęciach merytorycznych prowadzonych w języku hiszpańskim. Interakcji służyć mają również praktyki ukierunkowane na pracę własną studenta. Redakcja prac pisemnych ma za zadanie tworzenie i konsolidację nawyku wyrażania treści bardziej złożonych, dających możliwość zastosowaniem trudniejszych struktur językowych.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Warszawski.
ul. Banacha 2
02-097 Warszawa
tel: +48 22 55 44 214 https://www.mimuw.edu.pl/
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-2b06adb1e (2024-03-27)